Android

Android Cihazlarda Viber Nasıl Takip Altına Alınır

Teknolojinin imkânları geliştikçe, kullanıcıların hizmetine sunulan uygulamalarda da gün geçtikçe yoğun bir artış yaşanıyor. Çok değil sadece 10-12 sene önce cep telefonu teknolojisi konusunda birçok kullanıcı mesaj atmak konusunda bile güçlük çekerken, bugün artık küçük çocuklardan yaşını almış bay ve bayanlara kadar herkes, akıllı telefonların nimetlerinden faydalanıyor.

Fakat akıllı telefonların bu kadar yaygın bir hale gelmesi aynı zamanda bir güvenlik riskini de beraberinde getiriyor. Çünkü artık akıllı telefon kullanıcıları, sanal sosyalleşmenin doğası gereği birçok bilgilerini internet üzerinde paylaşıyor. Bu nedenle özellikle son senelerde kimlik hırsızlığı konusunda bir patlama yaşanıyor.

Özellikle Viber gibi anlık mesajlaşma araçları yukarındakine benzer hırsızlık ve viber androiddaha zarar verici olayların yaşanmasına imkân verebilecek güvenlik açıkları bulunduruyorlar. Android cihazlarda da sıklıkla kulana Vibr, eğer casus yazılım tarafından takip altına alınmadığı durumlarda, özellikle çocuk kullanıcıların kolay hedef haline gelmesine neden oluyor.

Android cihazlarda Viber’ı casus yazılımlarla izlemenin bir başka gerekçesi ise bu uygulamanın, çalışanlarınız ya da sevgiliniz veya eşiniz tarafından amacının dışında kullanılıyor olabilmesi. Eğer ister çalışanlarınız olsun ister sevgiliniz veya eşiniz, onların Android cihazlarındaki Viber kullanımı nedeniyle içiniz rahat değilse, aşağıdaki adımları takip ederek, onlar fark etmeden takip altına alacak ve kafanız daha rahat uyuyacaksınız.

Casus Yazılım Nasıl İndirilir ve Ayarlanır

Hedefteki kullanıcının cihazına bir casus yazılım indirin. Bu uygulamaların Android telefonlarda çalışabilmesi için cihazın, kaynağı bilinmeyen uygulamaları kabul etmesi gerekir. Bu yüzden önce “Ayarlar” ve ardından “Uygulamalar” sekmesine giden burada, “Bilinmeyen Kaynaklar”ı aktif hale getirin.

Anroid telefon artık casus yazılım indirmeye hazır ve yazılımı internet sitesinden indirip, hedef telefonda kurulumunu gerçekleştirin. İndirme tamamlandığında, “Bildirimler” sekmesine giderek, kurulumu buradan gerçekleştirin.

Kurulum tamamlandıktan sonra kendi cihazınıza da casus yazılımı indirin ve kurulumu tamamlayın. Android telefonunuzda küçük bir simgenin ortaya çıktığını göreceksiniz. Casus yazılım simgesine hafifçe dokunun ve casus yazılımın internet sitesinde açtığınız hesap bilgilerini uygulamaya girin.

Daha sonra yeniden hedefteki Android cihaza dönün. Cihaz eğer Root edilmiş ise, casus yazılımı bir kere çalıştırdıktan sonra “Kabul Et” deyin böylece cihazda Viber üzerinden paylaşılan tüm verinin sizin telefonunuzda da anlık olarak görülmesine olanak sağlayın. Hedefteki Android cihazda gerekli izinlerin verilmesinin ardından casus yazılımın Ayarlar sekmesini açın ve “Simgeyi Gizle” kutucuğunu işaretleyin. Böylece hedefteki kullanıcı Android telefonundaki Viber yazışmaları ile sesli ve görüntülü görüşmelerinin izlendiğini fark edemeyecektir.

VIBER MESAJLARI OKU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *