iOS (iPhone, iPad)

iOS (iPhone, iPad) Cihazlarında Viber Nasıl Takibe Alınır?

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiklerinden bu yana onu bir daha eskisi gibi olamayacak şekilde değiştirdi ve şu günlerde artık insanlar ceplerinde ya da çantalarında akıllı telefonları ve şarj aletleri olmadan dışarıya adımlarını dahi atmıyorlar. Akıllı telefon teknolojinin en ateşli karşıtları bile bu cepteki küçük bilgisayarın büyümesine kapılıp, onu artık hayatının bir parçası yapmış durumda.

VIBER MESAJLARI OKU

Fakat akıllı telefonları hayatımız merkezine bu kadar koymamız beraberinde
bazı tehlikeleri de getiriyor. Mesela Viber gibi metin ve sesli mesaj paylaşımlarını izin veren uygulamalarda sevdiklerimiz, karşılaşmalarını istemeyeceğimiz kişilerle internet üzerinden rahatsız edilebiliyorlar. Ya da çalışanlar, Viber ’da gereğinden çok fazla zaman geçirerek işi savsaklayabiliyorlar. Veyahut sevdiklerimiz, eşimiz ya da sevgilimizin Viber ikonu sürekli bildirim alarak bizi rahatsız edebiliyor.

Viber üzerinden yapılan metin ve sesli mesajlaşmaların içeriği hakkında daha fazla merakta kalmak istemiyorsanız, iOS ile çalışan iPhone telefonlarında bir casus yazılım yükleyerek hedefteki cihazdan yapılan tüm Viber işlemlerini takip edebilmek mümkün.

Viber yazışmaları ile paylaşımlarını iPhone cihazlarında takip edebilmek için hedefteki telefonun Jailbreak yapılmış olması gerekiyor. Aksi halde casus yazılım çalışmayacaktır. Jailbreak yapılmış hedefteki iPhone cihaza ayrıca alternatif App Store uygulaması Cydia’yı da indirmeniz gerekmektedir. Eğer bu iki şart çoktan halledilmiş ise çok fazla Viber yazışmaları ile paylaşımlarını takip edebilmek için çok fazla işiniz kalmadı demektir.

iPhone Cihazlarda İndirme ve Kurulumipad-ios-7-cydia-download

Cydia ’yı açın ekranda “Yönet -> Kaynak -> Düzenle -> Ekle” sekmesine girin. “Kaynak Ekle” sekmesine dokunarak, casus yazılımların internet sitesini iOS ile çalışan iPhone cihaza girin ve indirmeyi başlatın. İnternet adresinin girilmesinin ardından bir “Doğrulama” ve ardından “Güncelleme” işlemleri başlayacaktır. Bu işlemlerin bitmesi için bekleyin. Eğer buraya kadar anlatılan adımlar doğru yapıldıysa, “Yükleme Başarılı” uyarısını alınacaktır.

VIBER MESAJLARI OKU

Böylece iPhone cihazda Viber yazışmalarını takip edebilmek için casus yazılım kurulum aşamasına geçilebilir. Cydia ’nın ana ekranına geri dönün. “İndirilenler” listesinde indirdiğiniz casus yazılımı bulun ve ikona hafifçe tıklayın. Yükleme hemen başlayacaktır. Kurulum gerçekleştikten sonra casus yazılım bir doğrulama kodu isteyecektir; size internet sitesi üzerinden sağlanan bu kodu girin ve yüklemeyi tamamlayın. Ardından uygulama ikonu görünür hale gelecektir; açmak için dokunun ve “Ayarlar”dan “Simgeyi Gizle” kutucuğunu işaretleyin. Böylece hedefteki iPhone kullanıcı, Viber yazışmalarının sizin takibiniz altında olduğunu bilmeyecektir.

Kendi telefonunuzda da benzer işlemlerin ardından kurulumu tamamladıktan sonra, casus yazılımın internet sitesine giderek kendinize bir hesap alın. Burada kullandığınız kullanıcı adi ile şifresini, iPhone cihazınızda yüklü casus yazılıma girin. iOS ile çalışan hedefteki iPhone cihazın takip altına alınabilmesi için bu bilgilerin, ona yüklediğiniz casus yazılama da girilmesi gerekmektedir. Böylece telefonlarını birbirine bağlamış oldunuz ve artık hedefteki iPhone cihazında yapılacak bütün Viber yazışmaları ile paylaşımları sizin takibiniz altında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *