Uçtan uça şifreleme WhatsApp’tan Sonra Viber’de [2020]

Viber şifrelemeWhatsApp’ın uçtan uca şifreleme hizmetini yayına sokmasının üzerinden çok geçmeden Viber de bundan sonra mesajları aynı şekilde şifrelemeye başlayacağını, uzun süredir bu konu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Birkaç hafta içinde gelecek güncelleme sayesinde artık Viber kullanan iki kişi arasındaki mesajlaşmayı o kişiler dışında, Viber dahil hiç kimse göremeyecek.

Viber Takibi

Daha önce uçtan uca şifreleme yöntemlerini kullanan mesajlaşma uygulamaları mevcuttu. Ama WhatsApp gibi dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri tarafından atılan bu adım yeni bir trendi başlatmış gibi duruyor.

Peki uçtan uca şifreleme özelliğine rağmen Viber takip edilebilir mi?

Çocuklarının ya da işlerinin güvenliği için Viber takip çözümünü tercih eden ya da etmeyi düşünen kişiler bunu hâlâ takip edilmek istenen cihaza mSpy gibi bir Viber takip programı yükleyerek yapabilirler.

mSpy’a baktığımızda Facebook, Instagram, WhatsApp, Line ve Snapchat gibi bütün popüler uygulamaların yanı sıra uçtan uca şifrelemeye sahip Telegram’ı uzun süredir takip edebildiğini görüyoruz. Viber’ın mesaj şifreleme özelliği Telegram’dan çok da farklı değil.

Gelin bu yeni özelliklere rağmen mSpy’ın nasıl Viber takip yapılabildiğine bakalım.

Şifreleme ye Rağmen Viber Takibi

Viber’in uçtan uca şifrelemeyi kullanması demek, mesajların bütün içeriğini o mesaj cihazı terk etmeden önce çözülemeyecek şekilde şifrelenmesi ve ancak gönderilen kişinin telefonuna ulaştığında çözüleceği anlamına geliyor.

viber takibine başlayın

Yani mesaj iletilirken şifrelenmesine rağmen, cihazlara ulaştığında cihaz sahibi tarafından okunabilmesi için şifrelemenin çözülecek olması. Viber takip programı ise mesajlaşmaları kullanıcı tarafından açıldığı anda, şifrelemesi kaldırılmışken kaydedecek. Gönderilen mesajlarda da benzer bir durum mevcut. Mesajlar daha internete çıkmadan, diğer bir deyişle şifreleme adımından önce ele geçirilecek.

Gizli Sohbetler ve Viber Çevrimiçi Durumu

Uçtan uca şifreleme ile duyurulan gizli sohbetler, istenen mesajlaşmaların uygulama içerisinde gizlenmesini sağlayacak; ama Viber takip işlemini sekteye uğratacak bir durumu bulunmuyor. Sonuçta içerisindeki mesajların okunabilmesi için sohbetlerin cihaz sahibi tarafından açılması gerekiyor.

Viber takibi yapmak isteyen kişilerin kafasını kurcalayan diğer bir konuysa karşısındaki kişilerin Viber çevrimiçi durumu.

VIBER MESAJLARI OKU

Viber takip programı bütün Viber aktivitelerini takip edeceği için o anda kişinin gerçekten çevrimdışı mı, çevrimiçi olmasına rağmen gerçekten Viber’i kullanmıyor mu, yoksa sadece size yanıt mı vermiyor anlamanızı sağlayacak. Takip işleminin devam etmesi için Viber çevrimiçi olmak ya da size çevrimiçi gözükmek zorunda değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *