Ulaşmanız Gereken Viber Hileleri ve İpuçları [2020]

viber ipuçları ve hileleriViber 2010’da hizmete girdi ama o zamandan beri de çok gelişti, şu anda milyonlarca aktif kullanıcı ile en iyi uygulamalardan biri. Her uygulamada bulunmayan Viber hileleri birçok faydalı özelliğe sahip, ayrıca çıkartmaları ve emojileri daha değişik, daha fazla özelleştirmeye imkan tanıyor. 

Viber hileleri ve ipuçları

Eğer Viber ‘de yeniyseniz ve daha çabuk aşina olmak istiyorsanız burada uygulamanın nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak Viber hileleri ve Viber ipuçlarını  listeleyeceğiz.

Akıllı Bildirimleri Açın

Bir arkadaş birbirinin üstüne mesaj gönderdiğinde, her seferinde bildirim alırsınız ve bu kulaklarınız için epey rahatsız edici olabilir. Bütün mesajları tek bir bildirim şeklinde birleştiren Akıllı Bildirimler’i etkinleştirmenizi öneriyoruz. Bu özelliği açmak için etkinleştirmek istediğiniz sohbet odasına gidin, sola kaydırın ve Akıllı Bildirimler’i gördüğünüzde etkinleştirmek için üstüne dokunun.

Görüşmeler Arasında Geçiş Yapın

Aynı anda birden çok kişiyle sohbet ettiğinizde bütün görüşmeleri takip etmekte zorlanabilirsiniz çünkü sohbet odaları arasında hızlıca geçiş yapmanız gerekecek. Bunu yapmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden ilki sohbet odasını değiştirmek istediğiniz her seferde uygulamanın ana sayfasına gitmek, ama bunu sürekli yapmak çok yorucu olacaktır. Diğer yöntemse daha basit, önceki görüşmenin olduğu sohbet odasına gitmeniz, ekranın sağ tarafına kaydırmanız gerekiyor. Burada aktif bütün sohbet odalarını görebileceksiniz. Aralarında geçiş yapmak için kişi ya da grup sohbetinin adına dokunun.

Bildirimleri Kapatın

Uyuduğunuz ya da çalıştığınız için bildirimler tarafından rahatsız edilmek istemediğinizde bildirimleri kapatabilirsiniz. Bu adımları takip ettiğinizde birkaç saat için sessizliğe kavuşacaksınız: Ana sayfaya gidin, menüye basın, sonra Ayarları seçerek gördüğünüz bütün bildirim seçeneklerini kapatın. Bu yeni mesaj uyarısı, kişi Viber ‘e geldi, mesaj önizlemesi göster ve mesajlarda ekranı aydınlat gibi her bildirimin iptal edileceği anlamına geliyor.

Başka Cihazlardaki Viber Mesajlarını Görüntüleyin

Kimi durumlarda başka bir kişinin Viber mesajlaşmalarını görüntülemeniz gerek, Viber hesaplarını takip etmeniz gerekebilir. Şu anda Viber ‘ın kendi özelliklerini kullanarak bunu yapmanız mümkün değil ama kullanabileceğiniz ufak bir hile var.

viber takibine başlayın

Viber mesajlarını okumak, paylaştığı fotoğrafları ya da videoları görmek, kişi listesine ulaşmak istediğiniz kişinin Viber ‘ı kullandığı cihazlarına mSpy gibi bir Viber takip uygulaması yükleyebilirsiniz. Bu uygulamayı birkaç kolay adımı takip ederek dakikalar içerisinde yükledikten sonra size mSpy tarafından verilen kontrol paneline internet üzerinden giriş yaparak o kişinin Viber üzerinde yaptığı bütün görüşmeleri, paylaştığı her şeyi, kimlerle gerçekleştiği, ne zaman yapıldığı gibi detaylı bilgilerle görüntüleyebileceksiniz.

Bir Görüşmedeki Mesajları Silme

Kişilerinizdeki bazı mesajlardan kurtulmak istiyorsanız, sohbet odasından silinebiliyorlar. Yalnızca sizin cihazınızdan silineceklerini bilmeniz gerekiyor, arkadaşlarınızın cihazlarında görünmeye devam edecekler. Bir mesajı silmek için sohbet odasına gidin ve silmek istediğiniz mesajın üstüne basarak bekleyin. Aynı zamanda bir mesajı düzenlemek de mümkün. Bunu yapmak için menüye basın ve Mesajları Düzenle’yi seçin.

Görüşme Galerisine Erişim

Sohbet geçmişinde aramadan Viber arkadaşlarınız tarafından gönderilen fotoğrafları ve videoları görmek için görüşme galerisine gidin. Galeriye ulaşmak için fotoğrafları ya da videoları aldığınız sohbet odasına gidin, sol tarafa doğru kaydırın ve görüşme galerisini seçin, sonra sağa ve sola kaydırarak fotoğraflar/videolar arasında dolaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *