Viber Kurulumu: Desteklenen Cihazlar Hangileri? [2020]

Viber 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve dünyadaki en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri. Kullanıcılar internet bağlantıları olduğu müddetçe bütün dünyadaki insanları arayabilir ve onlarla mesajlaşabilirler.

Ailesi ve arkadaşları dünyanın farklı yerinde bulunan kişiler için açıkça en tasarruflu seçeneklerden biri. Viber sayesinde onlarla iletişim daha rahat hale geldi. Bunlar Viber’in desteklendiği platformlar:

  • iOS – iOS 8 ve üstünü çalıştıran bütün cihazlar. iPhone, iPad ve Apple Watch (cihazınıza jailbreak yapılmamışsa tam işlevsel çalışacağı garanti edilemiyor) dahil

  • Android – Android 4.0 ve üstünü çalıştıran bütün cihazlar. Akıllı telefonlar, tabletler ve Android Wear dahil

  • Windows Telefonları – Windows 10 çalıştıran bütün akıllı telefonlar ve tabletler

  • Windows Bilgisayarlar – Windows XP ve üstünü (XP SP3, Vista, 7, 8, 10) çalıştıran bütün bilgisayarlar

  • Mac Bilgisayarlar – OSX10.7 ve üstünü çalıştıran bütün bilgisayarlar

  • Linux Bilgisayarlar – Ubuntu 64 bit ve Fedora çalıştıran bütün bilgisayarlar

Viber’in Kurulabilmesi İçin Minimum Gereksinimler

Yukarıda listelediğimiz herhangi bir cihaza sahipseniz Viber’i o cihaza kurabilirsiniz demektir. Ama bununla birlikte deneyiminizden zevk almanız için, çok fazla sayıda olmasa da, kimi minimum sistem gereksinimleri var. Viber’i kullanabilmek için gerekenler:

  • Güçlü bir internet bağlantısı – Mümkün olduğunca kablosuz ağ kullanmak daha iyi. Eğer bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağ yoksa Viber elbette 3G ve 4G ile de çalışabilir.

  • Çift çekirdekli bir işlemci – Bunu bilgisayar kullanıcıları söylüyoruz. Çift çekirdekli işlemciye sahip bilgisayarlarda daha iyi performans alırsınız.

  • Mikrofon, hoparlör ve web kamerası – Bunlar bilgisayardan sesli ve görüntülü arama yaparken işinize yarayacak.

Viber düşük maliyetli iletişim için kullanılabilecek mevcut en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Günümüzde mevcut olan, en çok kullanılan mobil platformlarda çalışabiliyor olması iyi bir haber. Uygulamanın geliştiricileri YouTube videolarının oynatılması gibi yeni özelliklerle sık sık güncelleştirmeye devam ediyorlar. Bunun yanı sıra uygulamanın içinde halihazırda bulunan özellikler ilginizi cezbedecektir. Sadece Viber kullanıcılarını değil bütün mobil ve sabit hat numaralarını düşük maliyetle arama, gizli sohbetler, herkese açık gruplar ve sohbet bunlardan yalnızca birkaçı.

Kaynak: http://www.donklephant.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *