Viber Mesaj ve Ses İletileri Nasıl Takip Edilir? [2020]

Akıllı telefon teknolojisi geliştikçe, yazılı, sesli veya görüntülü anlık mesajlaşmaya imkân veren uygulamaların sayısı da giderek artıyor. Artık her akıllı telefon kullanıcısının cihazında, onlarca anlık mesaj laşma uygulaması (Viber mesaj) bulmak mümkün ve bu uygulamalar, özellikle çocuklar tarafından kullanılıyorsa, güvenlik risklerine neden olabiliyor.

Viber Mesaj ve ses iletileri

Bu anlık mesajlaşma uygulamalarının nispeten eskilerinden biri de Viber. Akıllı telefonlar ve masaüstü işletim sistemleri için anında mesajlaşma ve sesli görüşme imkânı sunan Viber, kullanıcının herhangi bir hesap açmasını gerektirmiyor; sadece telefon numarasını kullanarak, Viber mesajkullanıcıyı sisteme kaydediyor. Bu, her ne kadar kullanıcı dostu bir ara yüz gibi gözükse de, Viber çocuklarınız tarafından kullanılıyorken ya da onu iş ağınızda kullanıyorsanız, uygulamayı bir takım casus yazılımlar ile izlemeniz gerekecektir. Bunun öncelikli sebebi, diğer normal mesajlaşmaların aksine Viber mesajlaşmalarının büyük bir çoğunluğunun gizli kalmasından kaynaklanıyor.

Ama merak etmeyin, her geçen gün anlık mesajlaşma için yeni bir uygulama yaratan teknoloji, Viber’ın bir takım casus yazılımlar ile takibe alınarak daha güvenli ve kontrollü bir hale getirilmesini de sağlıyor.

VIBER MESAJLARI OKU

Böylece siz hem çocuklarınızın, internet âleminde türlü türlüsü bulunan kötü niyetli insanlardan uzak kalmasını sağlayacak, hem Viber kullanan çalışanlarınızın iş verimliliğini takip edebilecek, hem de eğer dilerseniz sevdikleriniz, eşiniz ya da sevgilinizin Viber mesajlarını izleyebileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *