Çalışanların Viber Yazışmaları Nasıl Takip Edilir [2020]

Akıllı telefonlar gün geçtikçe hayatımızı ele geçiriyorlar ve siz hele de bir işyeri sahibi iseniz çalışanlarınızın bütün gün ellerinde telefonlarıyla şirket hatları üzerinden vakit öldürmelerinden büyük rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz. Viber mesajları takibi için ne yapmalısınız?

Zira haklısınız da, çünkü birçok çalışan ister viber mesajlarıofiste olsun isterse de ofis dışı saha çalışmalarında olsun akıllı telefonlarındaki başta Viber gibi anlık mesajlaşma uygulamaları olmak üzere daha pek çok uygulama ile gereğinden fazla vakit geçiriyorlar. Böylece şirketlerin sadece üretkenliklerini baltalamıyorlar, ayrıca şirket faturalarının her ay daha şişkin gelmesine de neden oluyorlar.

Mesai saatlerinde Viber mesajları

Fakat çalışanlarınızın mesai saatleri içerisinde akıllı telefonlarıyla geçirdikleri vakti kolayca takip edebilirsiniz. Siz özellikle sesli ve metin mesajlaşmalarına imkân veren Viber uygulamasını takip etmek istiyorsanız, piyasada bu amaçla geliştirilmiş birçok casus uygulama mevcut.

VIBER MESAJLARI OKU

Viber uygulamasını takip etmenize olanak verecek casus uygulamalar sayesinde çalışanlarınızın sadece Viber üzerinden gerçekleştirdikleri “kişisel” Viber yazışmaları nı takip etmek şansı bulmayacaksınız, ayrıca şirket hakkındaki gizli bilgileri paylaşıp paylaşmadıklarını da kontrol edebileceksiniz. Ayrıca casus yazılımlar ayrıca Viber üzerinden size çalışanlarınızın konumu ile ilgili bilgileri de verecekler.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *