WhatsApp vs. Viber En iyi mobil cihaz uygulaması hangisi? [2020]

WhatsApp vs Viber on ipadŞimdilerde, akıllı telefonların çoğu WhatsApp, Viber, Facebook vb. gibi mobil mesaj uygulamalarını kullanıyor. Bugün, WhatsApp vs Viber gibi iki popüler mobil mesaj uygulamasından bahsedeceğiz:

WhatsApp vs Viber: İşletim Sistemleri

WhatsApp iOS, Android, BlackBerry 10, Symbian S40, Symbian S60 ve Windows Phone için mevcut bir uygulama. WhatsApp geliştiricileri müşterileri için Windows kişisel bilgisayarı piyasaya sürmedi ancak bunun yerine WhatsApp Web’i piyasaya sürdü. Bu WhatsApp hesabınıza bir tarayıcı aracılığıyla bağlanmanızı sağlar. Fakat, bu özelliği kullanmak için, akıllı cihazınız üzerinde WhatsApp uygulamasını açık bırakmanız gerekecek ve mobil cihazı internete bağlı olmalı. Viber iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Nokia ve Windows için mevcut. Tam bir müşteriyi Windows Kişisel bilgisayar için serbest bırakarak, Viber ’in bu kategoriyi “kazanır” hususunda hepimiz hem fikiriz.

WhatsApp vs Viber: Kullanıcı arayüzü

WhatsApp çok basit ve kullanması kolay bir arayüzle gelir. WhatsApp geliştiricileri sürekli olarak 2014 ’ten başlamak üzere bu uygulama üzerine çalışıyor. 2014 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra, geliştiriciler bu uygulamanın kullanıcı arayüze dönük temel değişiklikleri yaptı.

viber takibine başlayın

Viber üzerinde, iki temel menüye sahip olacaksınız ve hızlı mesajlaşmayı kullanmak çok kolay. Ancak, Sesli ve Video aramaları bütün deneyimi mahvediyor ve geliştiricilerden bu şeyleri daha basit hale getirmelerini istiyoruz. Aynı zamanda, Viber, Symbian ve Nokis S40 cihazları ile bir hayli sınırlı.

WhatsApp vs Viber: Fiyatlar

İlk defa WhatsApp kuracaksanız, bütün bir yıl için bu uygulamaya ödeme yapmak zorunda olmayacaksınız. Ancak, “dava” dönemi bittikten sonra, her sene 0.99 dolar ödemek zorunda kalacaksınız.

Viber her platform için ücretsiz ve kullanıcların deneyimini rahatlatıyor. Ancak, bazı etiketler kullanmak için, küçük bir miktar ödemeniz gerekecektir. Viber için ödeme yapmayı planlamıyorsanız, sizi sınırlandıracak tek bir şey var. Ayrıca, Viber üzerinde sabit hat aramaları yapmak istiyorsanız, Viber ’i dışarıda kullanabileceğiniz özellikten faydalanabilirsiniz ve bunu ödeyebilirsiniz. Fakat, kendi mobil telefonunuzdan arayarak yapacağınızdan daha az para ödemeye son vereceksiniz.

WhatsApp vs Viber: Band genişliği

Kısa mesaj göndermeye gelindiğinde, WhatsApp ve Viber çok fazla band genişliği almaz. Ancak, WhatsApp üzerinde Sesli Arama kullanmaya başladığınız anda, birçok bilgi kullanıyor olduğunuzda dair bir notla karşılaşırnız ancak Viber üzerindeki Sesli Arama özelliği WhatsApp kadar bilgi kullanmaz. İlaveten, sadece Viber Sesli Aramaları destekler fakat bu özellik mobil telefon datanızı çok hızlı yer.

WhatsApp vs Viber: Özellikler

Hem WhatsApp ve hem de Viber üzerine video, resim, sesli notlar gönderebilecek ve GPS yerinizi bile paylaşabileceksiniz. Profil resmi kurabilir ve statünüzü de düzeltebilirsiniz. Ayrıca, her daim uygulamayı açtığınızda WhatsApp hesabınıza girmek zorunda değilsiniz zira uygulama hesabınızı açık tutacaktır. Çevrim dışı mesajları alacak ve çok sayıda yüz ifadesi belirten sembol ve duvar yazısı bile kullanarak hava durumu mesajları gönderebileceksiniz.

WhatsApp vs Viber: Sonuç

Bir kişisel bilgisayar müptelası için, Viber ’i kullanmak kuvvetle muhtemel hoşunuza gidecek zira çoğunlukla bu uygulama Windows için tam bir müşteriye sahip. Ancak, WhatsApp daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Arkadaşlarınızın önemli bir miktarının bu uygulamayı kullanması yüksek ihtimal.

VIBER MESAJLARI OKU

Viber Video Arama özelliğine sahip. Bu özellik WhatsApp uygulamasında mevcut değil. Ancak, bu uygulamanın bu özelliği kısa sürede alacağına dair söylentiler var. Her iki uygulama da güzel ve büyük ihtimalle arkadaşlarınızla konuşmak için ikisini de kurmak isteyeceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *