Viber vs. WeChat ücretsiz mesaj uygulamaları [2020]

viber vs WeChat ücretsizŞimdilerde, internet üzerinde çokça zaman harcayan akıllı telefon kullanıcıları farklı uygulamalar kullanarak sevdikleriyle sohbet ediyor. Bazıları belirli bir uygulama kurmayı seçiyor zira bu daha fazla özellik sunuyor, diğerleri ise arkadaşları tarafından onların kontak listesini eklendiğine emin. İki büyük ismi karşılaştırmaya karar verdik, Viber ve WeChat ücretsiz  uygulamanın özelliklerine ilişkin ihtiyacınız olan her şeyi size anlatacağız.

Uyumluluk

Viber, en azından iOS 2 ’nin kullanıldığı Apple cihazları veya Android OS 2.0, Windoms Phone 7, Blackberry OS 5 and OS 7, Nokia S-40 veya S-60 ’ın kullanıldığı cihazlar üzerine kurulabilir. İlaveten, bu uygulama Viber Masaüstü yoluyla laptoplar ve bilgisayarlar (Windows veya Mac OS 10.7 ve yukarıdaki) tarafından desteklenir.

VIBER MESAJLARI OKU

WeChat ayırca çok çeşitli platformu destekler: iOS 4.3. ve yukarıdakiler, Android OS 2.0, Blackberry OS 5.0, Windows Phone ve kullanıcılarına bilgisayarlarından kendi hesaplarına girebilmelerine izin veren bir web özelliği var. Bütün yapmaları gereken telefonlarının kamerasını kullanarak resmi web.wechat.com sitesinden QR kodunu taramak.

Viber ve WeChat ücretsiz mesajlaşma programlarının Özellikleri

Viber üzerinde, 3G veya bir WiFi ağına bağlanarak arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. İlaveten, uygulama kısa metin, resim video ve yer bilgisi içeren mesajları göndermenize imkan verir. Masaüstü kullanıcıları bile başka bir kişisel bilgisayardan hesabına girmek için bir bilgisayar kullanan arkadaşlarına sesli aramalar yapabilir. Bunun için öncelikle akıllı telefonunuza uygulamayı kurmanız gerekir. Konuşmalarınızda, yüz ifadelerini belirten semboller ve etiketler kullanabilirsiniz ve fazla sayıda arkadaşınız varsa grup sohbetleri yaratabilir ve 39 üyeye kadar davet edebilirsiniz.

viber-whatsapp-bbm-wechat-skype

WeChat ücretsiz mesajlaşma programı üzerinde video aramaları yapabilirsiniz ve uygulama Live Chat olarak adlandırılan özelliğie sahiptir. Bu uygulama size arkadaşlarınızla tıpkı telsizden haberleşiyormuş gibi iletişime geçmenize izin verir. Look Around isimli bir diğer özellik size yakın olan arkadaşlarınızı aramanızı sağlar ve cihaz sallandığında, bir grup sohbeti başlatmak için rastgele kullanıcılarla konuşma şansına sahip olacaksanız, 40’a kadar arkadaşınıza QR kodları gönderecekseniz.

Destek Seçenekleri

Konuşmalarınızı kaybetmek istemiyorsanız, her iki uygulama da bunu kaydetmenizi sağlar. Viber her bir konuşmayı CSV dosyasında saklar sonra konuşmalar sıkıştırılır ve email adresine gönderilir. Maalesef, sesli ve videolu klipler desteklenmez bundan dolayı bunları ayrı bir şekilde kaydetmeniz gerekecektir.

viber takibine başlayın

WeChat ücretsiz uygulaması de destekleme seçeneğine sahiptir, uygulama bir hafta için bütün konuşma tarihini kaydetmenizi izin verir. Ancak, desteklemeyi çalıştırmak için, bir şifre kurmanız gerekecektir. Bu şifre ile digger akıllı telefona gireceksiniz böylece mesajlarınızı depolayabileceksiniz.

Casus Yazılımlar ikisini de destekliyor mu?

Telefon, tablet ve bilgisayar takip yazılımlarından en güvenilir olan mSpy casus yazılımı WhatsApp, Viber, Skype, Facebook, SMS, Line, Telegram gibi popüler mesajlaşma uygulamalarının takibini yapar. WeChat bu kadar yaygın olmadığından dolayı söz konusu takip yazılım böyle bir özelliğe sahip değildir. Ancak piyasayı çok iyi bilen geliştirici bir şirket olarak ileride WeChat takibini de kullanıcılarına sunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *