En İyi WhatsApp Alternatifi Viber Mi? [2020]

Whatsapp Alternatifi-Vs-Viberİnsanların mesajlaşma ve sesli görüşme hizmeti için WhatsApp ‘a bel bağladığı konusunda şüpheye yer yok. WhatsApp ‘tan vazgeçip WhatsApp alternatifi nin ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

Bu, 800 milyardan fazla kişinin bulunduğu devasa bir kullanıcı tabanını yönetmesi ve en yakın rakibi Facebook Messenger ile kıyaslandığında aralarında 100 milyon kullanıcıyı aşan bir fark olmasından belli.

WhatsApp Alternatifi Arayanlar için

Farzedelim ki bir gün uyandınız ve WhatsApp ‘ın sizin ya da arkadaşlarınızın telefonunda çalışmadığını gördünüz. Tabii ki bunun gerçekleşmesi büyük bir darbe olacaktır, ama eğer böyle bir şey olursa, hâlâ arkadaşlarınızla iletişim kurmayı sürdürmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bütün ihtiyacınız olan bir alternatif yüklemek ve en iyi WhatsApp alternatifi nin hangisi olabileceğini hiç merak ettiyseniz, burada bu cevaplanmamış sorunuza bir çözüm bulacağız.

viber takibine başlayın

İşte Viber ‘in en iyi WhatsApp alternatifi olduğunu düşünmemizin sebepleri. Eğer bu yazıyı okumayı bitirir bitirmez iş Viber ‘in temel mesajlaşma ve görüşme uygulamanız olmasıyla sonuçlanırsa sakın şaşırmayın.

Viber ‘in daha iyi bir mesajlaşma arayüzü var

Konu mesajlaşma hizmetine geldiğinde WhatsApp ‘ın kazanan olduğuna dair bir şüphe yok. Fakat WhatsApp ve Viber ‘in her ikisinin de metin mesajı, video, sesli, görüntülü mesajlar gönderme, aynı zamanda konum ve kişi paylaşma için kullanılabilmesine rağmen Viber ‘in WhatsApp ‘ınkinden daha iyi bir arayüz tasarımına sahip olduğu konusunda hemfikir olacaksınız.

Çıkartmalar

Eğer çıkartmalarla mesajlaşmayı seviyorsanız Viber telefonunuza yüklemeniz gereken uygulama. Bu anında mesajlaşma uygulamasıyla yalnızca klasik çıkartmalara değil, aynı zamanda en geniş çıkartma pazarına olmasa bile en genişlerden birine ulaşmış olacaksınız. Çıkartmalar ya ücretsiz olarak ya da 1.99$ ‘lık ücretli bir paket hâlinde bulunabiliyor.

Sevdiklerinizin Viber mesajlaşmalarını da en az Whatsapp kadar kolay takip edebileceksiniz

Sevdiğiniz, değer verdiğiniz ve gözünüzden sakındığınız kişileri gerçek hayattaki tehlikeler karşısında terk eder miydiniz? Bunu yapamayacağını düşünen ve sevdiklerinin sorumluluğunu alan pek çok kişi uzun süredir WhatsApp takip çözümlerini kullanıyor. Çünkü çocuklarınız fiziksel olarak evinizin güvenli duvarları içerisindeyken sohbet uygulamaları yüzünden hâlâ tehlikelere açıktır ve siz yan odada güvenli bir şekilde uyuduğunu zannederken tacize ya da siber zorbalığa maruz kalabilir, belki de asla tasvip etmeyeceğiniz, sonradan onun da pişman olacağı müstehcen ilişkilerin içerisine girebilir. Çalışanlarınızınsa iş saatleri içerisinde şirketinize ya da size zarar verecek paylaşımlarda bulunmadığını, anlık mesajlaşma uygulamalarını hangi amaçlarla kullandıklarını bilmek sizi ve işinizi güvenceye alacaktır.

VIBER MESAJLARI OKU

Bunlar gibi sebepler yüzünden bir Viber takip yazılımı kullanmak olmazsa olmazlardan. Ama ne yazık ki WhatsApp ‘ta olduğu gibi Viber ‘da da bu hizmet kendiliğinden gelmiyor. Ek bir casus yazılım kullanmanız gerek. Bu casus yazılımların kurulup kullanması çok kolay olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızdan eminiz ama rastgele bir casus yazılım kullanmak yerine mSpy gibi piyasanın en kaliteli hizmetlerinden birini kullanmanızı öneririz. mSpy’ı takip etmek istediğiniz cihaza yüklediğinizde bütün Viber mesajlaşmalarının içeriğine ulaşabilecek, fotoğraflara, videolara ve kişi listesi gibi kontrol etme ihtiyacı duyacağınız her bilgiye ulaşabileceksiniz. Üstelik herhangi bir aşamada yardıma ihtiyacınız olursa saat kaç olursa olsun anında müşteri hizmetlerine ulaşabileceksiniz.

Viber Out ve görüntülü görüşme

WhatsApp müthiş bir uygulama. Ama yine de bazı yönlerden eksikleri var. Sesli görüşme kapasitesi henüz yeni ve uygulamanın bütün kullanıcıları, örneğin Symbian cihazları olanlar gibi, bu özelliği kullanamıyor. Buna rağmen Viber uzunca bir süredir kullanıcılarına mobil cihazlarından, tabletlerinden ve aynı zamanda bilgisayarlarından ücretsiz görüşme hizmeti sunarak bu piyasada varlığını sürdürüyor. Sesli görüşmeye ek olarak Viber kullanıcıları HD kalitesindeki video görüşmelerinin de keyfini ücretsiz olarak çıkarabilir.

viber takibine başlayın

Uygulama, kullanıcılarınının bu platformu kullanmayan kişilerle cep telefonları ve sabit hatları üzerinden iletişim kurma imkanı sunar. Ama bunun için, arama yapmak için Viber kredisinin gerektiği Viber Out özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bu aramaların iyi yanı özellikle uluslararası aramalar için gayet uygun olması.

Toplu sohbetler

Viber, genel Viber topluluğunun neler konuştuğunu keşfetme imkanının olduğu, Toplu Sohbetler olarak bilinen bir özelliğe sahiptir. Çeşitli trend konular arasındaki sizi ilgilendirenlerden seçim yaparak takip edebilirsiniz. Henüz kullanıcıların bu Toplu Sohbetlere yorum yapabilecekleri bir yer yok ama Viber gelecek güncellemelerde bu özelliği göz önünde bulunduracaklarının sözünü verdiler.

Daha ne bekliyorsunuz? Google Play Store ya da iTunes App Store ‘a gidin ve kişisel cihazınız için en son sürümü indirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *